Юсни Манафов е шампион на България по свободна борба за кадети

Публикувано на вт, 30 юни 2015
223 четения

Един златен медал спечелиха борците от региона от завършилото в Асеновград държавно лично-отборно първенство по борба свободен стил за кадети. Състезателят на “Локомотив” (Горна Оряховица) Юсни Манафов стана шампион в категория 46 кг. В спора за титлата възпитаникът на треньора Николай Ганев надви Денис Христов от “Армеец ЦСКА”. Съотборникът му Никола Стоянов завърши на седмо място в кат. 63 кг, Петко Къндев остана 21-ви. В кат. 54 кг Георги Стефанов е тринадесети, Бончо Момъков е шестнадесети в кат. 58 кг. Най-добре от търновските борци се представи Калоян Петров, който зае пето място в категория +100 кг. В спора за бронза възпитаникът на “Царевец Етър 93” загуби от Божидар Жеков (“Ангел Войвода – Хасково”). Николай Панов е седми в категория 85 кг, Калин Димитров (50 кг) и Даниел Станков (100 кг) са на дванадесето място, Драгослав Цветков е петнадесети в кат. 76 кг. Мартин Цачев от клуб “Илия Павлов” се подреди десети в кат. 58 кг.