“Железничарите” направиха 2:2 с “Ботев” (Гълъбово)

Публикувано на вт, 4 юли 2017
135 четения

Равенство 2:2 направи горнооряховският “Локомотив” във втората си контрола от предсезонната подготовка. “Железничарите” срещнаха друг втородивизионен тим – “Ботев” (Гълъбово). Мачът се игра на стадион “Георги Бенковски” в Тетевен, където е на подготовка тимът от Гълъбово.
Локомотивци излязоха в състав: Димитър Николов, Милен Савов, Емануел Райхерц, Мариян Иванов, Мартин Николов, Якуб Идризов, Владимир Мичев, Павел Головодов, Антоний Балъков, Александър Кирилов, Диян Христов. С капитанската лента излезе дошлият от “Созопол” нападател Диян Христов.
Въпреки много горещото време мачът започна устремно за “Локомотив” и до 10-ата минута тимът отбеляза два бързи гола чрез Александър Кирилов и Антоний Балъков. В 5-ата минута пробилият от дясно Павел Головодов центрира топката към Антоний Балъков, но той на свой ред я остави на Александър Кирилов и с премерен шут от границата на наказателното поле отбеляза за 0:1. В 10-та минута Мирослав Радев извади за втори път коженото кълбо от вратата си – след пробив на Мариян Иванов и пас към Антоний Балъков резултатът стана 0:2. Така завърши първата част на мача.
Треньорът на локомотивци Александър Димитров даде шанс още на Кристиян Кацарев, Ивайло Крушарски, Ивайло Тодоров, Атанас Фиданин, Бедри Рюстемов, Веселин Любомиров, Любомир Генчев, Красен Трифонов, Мартин Димитров, Даниел Йорданов, Никола Какамъков, Даниел Солтей и Симеон Иванов.
Символичните домакини в тази контрола “Ботев” (Гълъбово) се добраха до равенство в последните десет минути на двубоя. Течеше 80-ата минута, когато Атанас Фиданин направи грешка, от която се възползва нападателят Георги Кирилов и отбеляза за 1:2 с глава. Пет минути преди края на мача се достигна до равенство с гол на Иван Винков – 2:2. “Ботев” (Гълъбово) запази гръбнака на миналогодишния си отбор и сега само надгражда, докато “железничарите” градят съвсем нов отбор.
От треньорския щаб на черно-белите споделиха, че контролата е полезна и е послужила като ориентир и да се види до къде са стигнали нещата. Видели са се и много хубави неща, но предстои още доста работа по селекцията и сглобяването на отбора. В първата си проверка “Локомотив” разби с 9:0 аматьорския “Чумерна” (Елена). Следващата контрола е срещу “Верея” (Стара Загора) на 8 юли, като мястото на двубоя ще бъде уточнено допълнително, той ще е в Горна Оряховица или Елена.