“Калоян” и “Алеко” с медали от държавното по карате за кадети

Публикувано на чт, 30 Ное. 2017
151 четения

Успешно бе представянето на карате клуб “Калоян” (Велико Търново) и годжу карате клуб “Алеко” (Свищов) на държавното първенство по карате за подрастващи, което се проведе в Нова Загора. 140 състезатели от 24 клуба взеха участие в шампионата за кадети, юниори, девойки и младежи до 21 години.
Един сребърен и три бронзови медала спечелиха трима състезатели на карате клуб “Калоян”. Във възрастова група кадети (14-16 г.) Ивайло Димитров стигна до полуфинал на ката и кумите в категория -57 кг, но загуби със съдийско решение 2:3 и остана с бронзови медали в двете дисциплини.
Иванка Гайдарова се окичи с бронзово отличие при юниори (16-18 г.), в дисциплината кумите в кат.+59 кг. Пламен Кинов стигна до финала на кумите в кат. -60 кг при младежи до 21 години. В спора за шампионската титла възпитаникът на сенсей Севджан Мехмедова отстъпи пред Никола Леводарски от “Будо” и остана със сребърен медал.
Силно участие имаха и състезателите на свищовския годжу карате клуб “Алеко”, които се завърнаха с един златен и един сребърен медал. Шампионска титла спечели Мартин Златев при кадетите. Националът завоюва златен медал в кат. -57 кг на кумите, побеждавайки на финала Валентин Сашански от “Петромакс”. Съотборникът му Аспарух Мидов също стигна до финала за титлата на кумите в категория -76 кг, където отстъпи пред Тодор Панчев от “Ронин 11” и се окичи със сребърния медал при юниорите.