“Етър-64” с безпроблемна победа в Свиленград

Публикувано на вт, 28 мар. 2023
133 четения

Хандбалистките на “Етър-64” взеха безпроблемна победа с 42:31 (18:13) при гостуването си в Свиленград във втория кръг от основната фаза на първенството. Домакините бяха без водещата си състезателка Кристина Миланова и това до голяма степен определи развоя на мача.
“Виолетовите” играха много силно и водеха през целия двубой, като стигнаха до втората си победа от 2 мача в тази фаза на шампионата. Етърки поведоха с 0:2, домакините обърнаха до 3:2, но това бе единственият момент, в който поведоха. С три поредни бързи гола великотърновки си върнаха водачеството за 3:5 и не го изпуснаха до края. Постепенно авансът им достигна пет гола, както завърши и първата част, в която водеха с 13:18.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на “Етър-64”, като в средата му дойдоха 7 гола за гостенките срещу само един за домакините. Шест минути преди края преднината им стана цели 14 попадения, а краят дойде при 31:42.
Миглена Христова завърши мача с внушителните 12 гола, а 9 добави Александра Замишляк, Мария Спирдонова е със 7. За домакините по 7 имат Ралица Димитрова и Стефка Агова.
“Етър-64”: Десислава Николова, Мария Цветкова 1, Александра Замишляк 9, Траяна Стоянова, Миглена Христова 12, Мария Спирдонова 7, Камелия Кузнецова 1, Веселина Иванова 4, Данислава Петрова 2, Гергана Ефтимова 5, Полина Стоянова 1, Виктория Георгиева.
Във втория мач от кръга шампионът “Бяла” трудно победи у дома другия великотърновски тим “Търновград” с 25:23 (15:11). Хандбалистките на Зоя Стефанова започнаха силно и поведоха с 1:2 и 2:4. В 13-ата минута водеха с 6:8, но “Бяла” засили играта си и до почивката обърна мача на 15:11. През втората част “болярките” намалиха пасива само до гол – 19:18 и 21:20, като на няколко пъти можеха да изравнят, но в края домакините измъкнаха победата с 25:23.
Така след втория кръг в основната фаза двата претендента за титлата “Бяла” и “Етър-64” се откъснаха напред съответно със 7 и 6 точки, а “Свиленград” и “Търновград” остават с 1 и 0 т. В следващия кръг е първото от двете дербита между “Етър-64” и “Бяла”, които се очакват с огромен интерес.