“Етър-64” би с 31:20 в Панагюрище

Публикувано на пн, 19 окт. 2015
136 четения

Втора победа грабнаха хандбалистките на “Етър-64” в първенството на “А” група при жените. Великотърновки гостуваха в Панагюрище на местния едноименен тим и спечелиха убедително с 31:20 (14:9), като авансът им можеше да е и още по-голям. Срещата се игра в новата зала в града, предложила отлични условия за хандбал.
Двубоят започна много оспорвано, като силите бяха изравнени до средата на първата част. Етърци на три пъти повеждаха с по два гола аванс, но домакините изравняваха резултата до 6:6.
“Вилетовите” демонстрираха отлична игра в защита, отново силно пази Десислава Николова, но грешки в нападението поддържаха равновесието в първите 15 минути на мача. Все пак до почивката “Етър-64” наложи волята си и се отегли с пет гола преднина – 14:9.
През втората част етърки заиграха много силно, действията им вече бяха много концентрирани и авансът логично започна да расте. В 45-ата минута той вече бе достигнал 15 гола, след което Йонка Генчева предприе ред смени, като в игра влязоха девойките старша възраст. Това позволи домакините от “Панагюрище” да понамалят разликата, но краят дойде при сериозната преднина от 11 попадения – 31:20.
Най-резултатна бе Десислава Кръстева с 11 гола, по 4 вкараха Соня Богданова и Даниела Коцева. Куриозен гол вкара и вратарката Деси Николова, която видя, че колежката ѝ е излязла много напред от вратарското си поле и с далечен удар от своето я прехвърли и прати топката в нейната врата.
“Етър-64”: Д. Николова 1, С. Богданова 4, М. Павлова 1, Д. Иванова 3, П. Кръстева 2, Д. Кръстева 11, Д. Коцева 4, (М. Хараламбиева, Ант. Симеонова 1, В. Маринова, Кр. Караманлиева, М. Спиридонова 1, Д. Петрова, Ст. Динева 2).