“Б” областна група – Юг: Лидерите бият убедително наред

Публикувано на чт, 20 апр. 2017
189 четения

Трите лидера в Южната “Б” областна група взеха категорични победи в 12-ия кръг. Водачът Първомайци спечели с 3:1 гостуването си на “Юнак” (Мерданя). Още в началото Цветелин Кушев пропусна сам срещу вратаря. Натискът на гостите продължи, но “Юнак” удържа нулевото равенство до 39-ата минута, когато Ангел Кабакчиев завъртя топката от фаул в далечния ъгъл за 0:1. Отговорът на домакините бе бърз и почивката дойде при 1:1 след гол на Пламен Недялков.
В 55-ата минута едно балонно центриране бе проспано от отбраната на мерданчани и най-ниският на терена Цветелин Кушев с глава направи 1:2, а малко след това Никола Чалъков вкара и третия гол.
“Първомайци” има 28 т., колкото и “Долна Оряховица”, който разби у дома с 5:2 “Росица” (Поликраище). Трети пък с 27 т. е “Владислав” (Джулюница), който удари също с 5:2 “Победа” (Кесарево), но като гост. Домакините първи поведоха от дузпа в 17-ата минута, вкарана от Владимир Нейков. Бисер Блажев скоро изравни, а в 35-ата минута реферът свири дузпа и за гостите, която Денис Гавазов превърна в 1:2. Веднага след това Стелиян Чолаков наниза трети гол, а до почивката Иван Гинов вкара за 1:4. Второто полувреме тръгна с нова дузпа за домакините, превърната в гол от Владимир Нейков за 2:4, а крайното 2:5 оформи Димитър Илиев в 74-ата минута.
“Янтра” (Драганово) разби “Рудановски” (Константин) с 5:1, а “Вихър” (Добри дял) падна у дома от “Спортист” (Козаревец) с 1:5.