“АП спорт” над всички на държавното с пневматичен пистолет при мъжете

Публикувано на чт, 23 февр. 2017
175 четения

Под хегемонията на великотърновския клуб по спортна стрелба “АП спорт” премина държавното първенство с пневматично оръжие за мъже и жени в София. Двата великотърновски клуба се представиха с 18 състезатели на пневматичен пистолет в двата пола.
При мъжете представители на “АП спорт” заеха първите две места. Шампион стана Самуил Донков, който постигна 238,7 т. във финала. Възпитаникът на треньора Александър Луканов остана на 0.8 т. от националия рекорд, който подобри по-рано тази година на международен старт в Хага. Сребърен медал завоюва Николай Колев. Георги Узунов е четвърти, а Кънчо Стоянов се нареди осми. От “Етър 100” най-предно класиране в тази дисциплина има Веселин Генов, който е двадесет и втори.
В отборната надпревара “АП спорт” по безапелационен начин спечели златните медали. Донков, Колев и Узунов постигнаха 1720 точки и изпревариха с 57 т. втория в класирането “Диана” (Ямбол). Тимът на “Етър 100” в състав Генов, Йордан Сребров и Веселин Колев е седми. В квалификацията на пистолет при жените Яна Митева и Виолета Георгиева заемаха второ и трето място. След финала Митева бе изместена с една позиция от Полин Златева “Тракия” (Пд) и завърши на трето място.
Шампионка стана Антоанета Бонева “Светкавица” (Търговище). Кристина Стоянова, която бе осма в квалификациите, направи силен финал и се класира четвърта, на обратния полюс бе представянето на Виолета Георгиева, която се смъкна до седмо място.
От “Етър 100” Кристина Станева е шестнадесета. На пневматичен пистолет при девойки старша възраст Адиел Илиева от “АП спорт” е четвърта, съотборникът ѝ Свилен Гергов остана четиринадесети при юношите.