Моника Георгиева спечели крос-кънтри “Луковитски моми”

Публикувано на пн, 19 окт. 2015
261 четения

331 състезатели от 30 клуба взеха участие в 15-ия крос-кънтри “Луковитски моми”, проведен в Луковит в събота. Представители на Сърбия и Кения осигуриха международното участие на ежегодната надпревара. Националката Моника Георгиева спечели състезанието при жените, които бягаха на 2000 метра. Състезателката на “Локомотив 2010” спря хронометрите на 6.23.1 минути и изпревари с пет секунди друга националка Милица Мирчева (СК “Атлет” – Мездра). Трета остана Добринка Шаламанова (КЛАСА) с време 6.46.4 минути.
При мъжете на 3000-метровото трасе победител стана кениецът Пол Коеч (Атлет Мездра) с 8:59,0 мин., следван от Йоло Николов (Атлет Мездра) с 9.05.0 мин. и Валентин Паскалев (Атлетик 90 Луковит) с 9.13.8 мин. В отборната надпревара титлата взеха атлетите от “Тракия” (Пд) с 63 точки. Междувременно двама атлети от региона се наредиха сред призьорите в едно от най-старите състезания по лека атлетика у нас – 46-ия крос “Колю Фичето” в Дряново (засега само в Ямбол имат повече издания на крос “Диана” – 49). Над 240 бегачи от 22 клуба в цялата страна и от Сърбия премериха сили в отделните възрасти.
При момчетата под 16 години, които се състезаваха на 1200 метра, Георги Арсов от “Локомотив 55” е втори с време 3.53.90 мин. При юноши младша възраст Недред Неджипов от “Атлетика 2012” е трети на 2400 м. Победителите бяха наградени с медали с емблемата на града, както и пари и предметни награди.