Хандбалният “Локомотив” загуби в Шумен от един от лидерите на “А” група

Публикувано на вт, 16 февр. 2021
289 четения

Хандбалният “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от “Шумен-61” в мач от 14-ия кръг на “А” РХГ.
В началото на двубоя и двата отбора започнаха предпазливо. Гостите бяха по-настоятелни пред гола и поведоха с 1:4. Домакините успяха да възстановят равенството 4:4 в 12-ата минута. Последва абсолютно равностойна игра и поравно голове в двете врати, 7:7 в 17-ата и 10:10 в 25-ата минута. До края локомотивци отбелязаха с гол повече и се оттеглиха на почивката при резултат 12:13.
Втората част шуменци започнаха със серия от голове и поведоха. “Железничарите” не успяха да противодействат и трудно преодоляваха противниковия вратар. В крайна сметка двата отбора си разделиха по едно полувреме, но домакините вкараха повече голове и победиха с 34:24.
След този кръг “Локомотив” остава на четвърта позиция с 16 т. и мач по-малко.
“Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.
Не беше ден и за девойките старша възраст на “Локомотив”. Те са за първа година в тази възраст и започнаха с две загуби. В първия мач отстъпиха на отбора на Сливница, а във втория, въпреки старанието и себераздаването, допуснаха загуба от “Поморие” със 7:14. В следващия кръг отборът гостува в Русе.
“Локо”: Камелия Павлева, Никол Русева, Дария Иванова, Габриела Христова, Ивета Илиева, Боряна Георгиева, Ана-Мария Мамучевска, Цветлозара Къновска, Ивет Иванова, Татяна Братоева.