Хандбалистите на “Локомотив” подариха златен и сребърен медал на кмета на Горна Оряховица

Публикувано на вт, 4 юли 2017
101 четения

Златни и сребърни медали от държавните първенства по хандбал през тази година спечелиха отборите на ХК “Локомотив”. Състезателите на хандбалния клуб се класираха на първо място на държавните финали при момчета 11 год., чийто домакин бе Горна Оряховица. При момчета 16 години, горнооряховските хандбалисти стигнаха до финала в Ловеч, но отстъпиха пред домакините от “Осъм” с 16:18. Възпитаниците на треньора Йордан Димитров постигнаха четири убедителни победи по пътя към финала. В предварителната група те се наложиха над “Локомотив” (Мездра) с 32:17, “АСТИ-91” с 30:23 и “Добруджа” с 25:15 и завършиха на първо място в своя поток. На полуфинала горнооряховци надиграха категорично връстниците си от “Фрегата” (Бургас) с 25:14. Велимир Даскалов беше определен за най-полезен състезател на турнира.
Кметът инж. Добромир Добрев прие в Гербовата зала на Общината хандбалистите от “Локомотив”. Момчетата подариха златен и сребърен медал на инж. Добрев, който им благодари и им пожела весела ваканция, но и да не забравят задължителните книги от училищните списъци. “След ваканцията се върнете в залата с нов спортен хъс, за нови победи. Ръководството на клуба е добро, родителите ви подкрепят. Имате и подкрепата на Общината”, увери ги инж. Добрев. Тренировките в клуба бяха до края на юни, следва ваканция до 15 август. От 2 до 9 септември момчетата 10-11 г. и момичета 12 г. ще бъдат на лагер в Бургас. Юношите и мъжете ще се включат в държавния финал по плажен хандбал, който ще се проведе от 2 до 6 септември в Албена.