Девойките на “Етър-64” останаха пети за купата

Публикувано на ср, 26 ян. 2022
95 четения

Девойките на “Етър-64” до 19 години останаха на петото място във финалния турнир за Купата на България по хандбал. Финалите се играха в спортната зала в Бяла с участието на пет отбора.
Всеки от тимовете изигра по два мача, като етърки за съжаление отстъпиха и в двата. В първата си среща “болярките” играха срещу “Свиленград”. Съперникът взе солиден аванс още до почивката, като дръпна със 17:9 и спечели мача с крайното 30:18.
Вторият мач на “Етър-64” срещу “Хасково” бе далеч по-оспорван. Великотърновки водеха с 13:12 до почивката, но в края загубиха с 22:25. Габровският “Бъки” спечели с 37:28 (19:10) срещу “Сливница”, както и втората решаваща среща със “Свиленград” с 22:11 (10:7) и грабна Купата на България. Втори стана “Сливница” след победа над “Хасково” с 35:24 (16:11) и загубата от “Бъки”, трети е “Свиленград” с победа и загуба, четвърти са хасковлийки, а пети е “Етър-64”.
За най-добър вратар бе определена Преслава Стойчева от “Бъки”, най-добър защитник е Жаклин Петкова от “Свиленград”, най-полезен състезател – Симона Петрова от “Сливница”, а приза за голмайстор взе Стефани Петрова от “Бъки”.