Злато за “Браун Тим” от националното първенство по планинско бягане за мъже

Публикувано на пн, 8 авг. 2016
183 четения

Златен медал от националния шампионат по планинско бягане при мъжете спечели “Браун Тим”. Шампионската титла за великотърновския клуб донесе Кирил Николов – Дизела, който бе най- бърз на 12.7-километровата дистанция. Състезанието бе вариант изкачване, като стартът на мъжете бе в центъра на Сапарева баня, финалът на хижа “Седемте рилски езера”. Николов имаше за конкуренти многократния шампион на маратон и планински бягания Шабан Мустафа (“Шампион” – Сунгурларе) и Димчо Мицов (“Рилски атлет” – Самоков). Тримата бягаха заедно в началото на дистанцията, но постепенно Дизела натрупа аванс и финишира за 1:10:57 ч. По-малко на минута зад него бе Мустафа с 1:11:53 ч., бронзът остана за Мицов с 1:13:02 ч. Великотърновецът Апостол Атанасов, който се състезава за СК “Младост” (Благоевград) завърши на девето място. При жените убедителна шампионка стана студентката във ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” Маринела Нинева. Състезателката на “Локомотив” (Дряново) взе титлата с 2:12 мин. преднина по трасето от 7.4 км пред ветеранката Милка Михайлова (“Дунав” – Русе). Великотърновката Анита Кръстева е седма. Георги Гергов (“Стратеш Атлетик” – Ловеч) и Диляна Минкина (“Средногорски атлет” – Пирдоп) заслужиха златните медали съответно при юношите и девойките старша възраст. Трасетата на различните дистанции бяха тест за предстоящото световно първенство по планинско бягане, което ще се проведе на 11 септември в Сапарева баня. Това ще бъде най-значимото атлетическо събитие за 2016-а в България и се очакват над 400 състезатели от 50 страни от всички континенти. Призьорите от националното първенство бяха наградени от кмета на Община Сапарева баня Калин Гелев, председателя на общинския съвет на Сапарева баня Иван Куйов и заместник-кмета на общината Славчо Коларски.