“Янтра” (П. Тръмбеш) разби “Дреновец”

Публикувано на вт, 10 Ное. 2020
221 четения

Убедителна победа с 4:0 спечели отборът на “Янтра” (ПТ) срещу коравия тим на “Дреновец” в среща от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите играха откровено защитно през първата част, наредени в две линии в половината си, футболистите им отбиваха атаките на тръмбешчани и логично не получиха гол. Красен Каравелов изведе Бранислав Ботев сам в 27-мата минута, но той реши да комбинира с Любо Генчев, вместо да стреля, и пасът не се получи. Малко по-късно Любо Генчев отправи хубав удар, който срещна гредата и това бе всичко преди почивката.
Тръмбешчани поведоха с гол на Бранислав Ботев в 51-вата минута след хубав извеждащ пас. В 60-ата минута Любо Генчев бе спрян с нарушение в наказателното поле на гостите и последва дузпа, която обаче самият той пропусна. Пет минути по-късно Генчев удвои преднината на “Янтра” след самостоятелен пробив през отбраната на гостите.
Отново синът на Бончо Генчев се разписа за 3:0 в 71-вата минута, преодолявайки индивидуално пазачите си. Подаване на Ростислав Данчев намери Бранислав Ботев, който с втория си гол в срещата оформи в 85-ата минута крайното 4:0.
Тръмбешчани вече са шести в класирането с 27 точки, а в следващия кръг гостуват на “Ботев-2” (Враца).
“Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Красен Каравелов, Бранислав Ботев, Емилиян Ангелов, Иван Иванов, Исмаил Мастънов, Любомир Генчев, Ростислав Данчев, Стефан Трайков, Тихомир Антонов, Николай Иванов.