“Велико Търново” четвърти в националния финален турнир по баскетбол за аматьори

Публикувано на вт, 23 авг. 2016
175 четения

Отборът на “Велико Търново” се класира на четвърто място в националния финален турнир по баскетбол за аматьори, който трябваше да определи шампиона на Българското баскетболно общество. Осем от най-силните отбори премериха сили в Габрово. На четвъртфинала “В. Търново”, който е шампион в Национална аматьорска лига по баскетбол за Централна България, срази “Светкавица” (Тщ) с 69:41. Над всички бяха Евгени Василев, завършил с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, и Явор Маринов с 12 точки, 9 борби и 3 асистенции. Другият тим от В. Търново “Перестройка” загуби от двукратния шампион и носител на суперкупата за 2015 г. “Брикс” (Сф) с 52:73. Изключителен мач изигра 45-годишният Пеньо Нацкин, който наниза 21 точки, взе 16 борби и даде 3 асистенции.
В драматичен полуфинал “В. Търново” загуби от “Брикс” със 74:83 след обрат в последната част. Търновци започнаха чудесно и тръгнаха с 11:1, а на почивката водеха с 4 т. (40:36). Разликата след 30 минути игра бе 9 т. (64:55), но в последната четвърт защитата на “Брикс” спря съперника. Тимът направи серия от 16:1, която му донесе аванс от 6 т. и те удържаха в края.
За търновци силно игра Стилиян Димитров, който се отчете с 32 точки и 6 борби. Бъдещият състезател на “Берое” Евгени Василев се включи с 20 т. и 6 борби, Георги Павлов добави 11 точки, 7 борби и 6 асистенции. Над всички за победителите бе Ивайло Константинов, който завърши с 21 точки, 10 борби и 9 асистенции.
В малкия финал “В. Търново” загуби от вицешампиона на Южна България “София Лайънс” с 57:67, като водеше до почивката с 34:31. Стилиян Димитров отново бе най-резултатен с 19 т. и 8 борби, центърът Митко Митков добави 16 т. и взе 5 борби, Георги Павлов е с 9 т. и 5 борби. “Хидростаб Шоутайм” (Варна) стана шампион на България за аматьори след успех на финала над “Брикс” със 76:70. Във втората четворка (5-8 място) “Перестройка” загуби от “Светкавица” с 47:73 и заедно с тима на “Политехника” остана без победа във финалите.