Спортен клуб по риболов “Янтра” с бронзови медали от републиканското първенство

Публикувано на вт, 23 авг. 2016
237 четения

Бронзови медали от републиканското първенство по спортен риболов, секция плувка, спечелиха състезателите на спортен клуб по риболов “Янтра” (Г. Оряховица). На първо място се нареди “Колмик България” с 5 нак. точки и 161,600 кг улов. Втори са риболовците на “Дренан” с 12 нак. т. и 142,875 кг. Със същия актив от точки, но с малко по-малък улов (135,475 кг) “Янтра” остана на трета позиция. В индивидуалното класиране най-напред от състезателите на “Янтра” е Симон Симонян, който е шести. Капитанът на отбора Иван Иванов е 12-и, а Славчо Петров е 14-и. Също в Пловдив се проведе и възстановеното първенство по спортен риболов за деца. “Янтра” стана първи подгласник на шампионите. Със сребърни медали се окичиха Стелиян Стойчев и Александър Симеонов. В индивидуалното състезание Стелиян стана шампион на турнира във възрастта над 12 г.