“Спартак” (Пл) разгроми ОФК “Павликени” с 4:0

Публикувано на вт, 24 мар. 2015
127 четения

Водачът в класирането “Спартак” (Плевен) не допусна изненада и разгроми с 4:0 “Павликени”. Първото полувреме бе много по-равностойно. Плевенските играчи започнаха доста трудно мача, като така и не успяваха да се организират в атака. Гостите от Павликени се отбраняваха добре и не позволяваха на “синьо-белите” да стигнат до чисти голови положения. Все пак в 41-ата минута голмайсторът на плевенчани Стефан Христов беше изведен сам срещу вратаря на гостите Мирослав Киров и откри – 1:0.
След почивката домакините се разиграха и попаденията не закъсняха. В 60-ата минута опитният халф Васил Шопов увеличи преднината на плевенския тим след хубав шут пред границата на наказателното поле. Десетина минути преди края спартаковци нанизаха още два гола, като първо в 80-ата новото попълнение Преслав Антонов засече центриране на Стефан Христов и направи резултата класически, а само минута след това завърналият се халф Пламен Илиев фиксира крайното 4:0 с плътен удар по диагонала. Домакините отбелязаха и още едно попадение, в 73-ата минута, дело на Кристиян Григоров, но то беше отменено заради засада.