“Локомотив” отпадна от турнира за купата на България по хандбал

Публикувано на вт, 28 Ное. 2017
103 четения

Мъжкият отбор на “Локомотив” отпадна от турнира за Купата на България по хандбал. В 1/8-финална среща горнооряховци загубиха от втородивизионния “Железничар” с 27:28 гола. Срещата се игра в залата на Национална спортна академия.
Двата тима предложиха на зрителите бърз и атрактивен хандбал, с много удари към двете врати и зрелищна развръзка. След великолепни два изстрела от над 10 метра разстояние на Велимир Даскалов в последните минути на първото полувреме, “Локомотив” се оттегли на почивка с аванс от 13:12. През втората час отново гостите бяха по-активни, но елементарни грешки в двете фази на играта позволиха на “Железничар” да изравни за пореден път. Ключова за крайния изход на двубоя бе ситуация в средата на второто полувреме, при която домакините останаха с трима полеви играчи, поради три 2-минутни наказания по едно и също време.
“Локомотив” обаче успя да отбележи само два гола при това рядко срещано числено предимство, като дори допусна попадение във вратата си, отбелязано от Горан Борисов. Решителното попадение в мача бе дело на Борисов при оставащи близо две минути до финалната сирена. Владислав Йоргов бе най-резултатен със 7 попадения.
“Локомотив”: Владислав Йоргов (7), Йордан Михнев (4), Любослав Димитров (4), Радослав Йорданов (3), Ивелин Дочев (3), Велимир Даскалов (2), Петър Николов (2), Емилиян Синигеров (1), Радослав Георгиев (1), Веселин Лазаров, Георги Маринов, Васил Баев, Николай Генов