“Локомотив” (ГО) днес в битка за оставане

Публикувано на пн, 29 май 2017
144 четения

В битка за оставане в Пръва лига излиза днес “Локомотив” (ГО) срещу “Монтана”. При победа, “железничарите” ще играят бараж за оцеляване срещу “Септември”, а при загуба или реми с повече от един гол ще изпаднат във Втора лига.
Първият мач в Монтана завърши 1:1. В 16-ата минута една изритана топка тупна пред вратаря Николай Банков, той скочи да я улови, но я изтърва в краката на Петър Атанасов, който, останал сам срещу опразнената врата, направи 1:0 в полза на “Монтана”. Седем минути по-късно след центриране отляво Кифуети отблизо разпечата вратата на “Монтана” и направи 1:1. В 51-ата минута Дяков от “Монтана” получи втори жълт картон, респективно червен и остави домакините с човек по-малко. “Локомотив” натисна и последваха пропуски на Кифуети и Фунду. Това бяха и единствените две малко по-опасни положения до края на срещата.
Така директният изпадащ ще се реши днес от 17:30 ч. в Горна Оряховица в срещата реванш.