“Етър” загуби с 2:1 в Несебър с гол в 90-ата минута в последна контрола

Публикувано на пн, 9 мар. 2015
464 четения

След шест победи и едно реми “Етър” допусна първа загуба в последната си контрола от подготовката. “Виолетовите” играха в Несебър срещу местния едноименен отбор, чийто старши треньор преди време бе Георги Василев, и отстъпиха с 2:1, като победният гол падна в последната 90-а минута.
Етърци направиха добър мач, като водеха играта през голяма част от срещата. В 20-ата минута след едно центриране пред Венци Димитров Иван Янчев прояви съобразителност и откри резулта. Великотърновският тим създаде няколко отлични положения, като след удар на Димитър Байдаков топката бе избита пред голлинията, а по-късно шут на Джихат Кямил прати топката на сантиметри над напречната греда. Нов изстрел на “виолетовите” бе отново избит от голлинията от защитник на “Несебър”.
В 68-ата минута след двойно подаване с Иван Петков опитният Тодор Колев излезе сам срещу вратаря Росен Андонов, излъга го и изравни – 1:1. Мачът отиваше към логично реми, когато в последните секунди след грешка в защитата на етърци домакините стигнаха до победен гол, дело на младия Георги Георгиев.
В игра след контузия се завърна и Джихат Кямил, като мача пропуснаха само трайно контузеният Радо Анев и новите попълнения Ивелин Аладжов и Васил Попов. За домакините пък игра доскорошният играч на етърци Стамен Ангелов. В неделя, 15 март, от 11:30 ч. е първият официален мач на “Етър” за сезона – гостуване на “Янтра” в Габрово.

На 21 футболисти ще разчита “Етър” за важния пролетен полусезон в Северозападната “В” група за атаката на първото място. След изиграните 8 контроли, в които етърци взеха 6 победи, едно реми и една загуба, бе оформена и групата за пролетта. Корекции в последния момент не са изключени, но засега това са играчите, на които старши треньорът Георги Василев ще разчита.