„Етър“ загуби от “Берое“ след спестена дузпа и пресилен червен картон

Публикувано на чт, 21 февр. 2019
497 четения

Първа загуба от доста време насам допусна „Етър“, като отстъпи с 1:0 при гостуването си на „Берое“. Мачът бе белязан от неотсъдена дузпа за нарушение срещу Велко Батрович в 35-ата минута и пресилен червен картон на Венци Василев в 42-ата, което остави „болярите“ с десет души до края на мача. Въпреки това след почивката те направиха всичко, за да стигнат поне до точка, но не успяха. Единственото попадение отбеляза ветеранът Мартин Камбуров в 37-ата минута, като това бе попадение номер 217 за него в елита.

Мачът започна с добра възможност за домакините – в 7-ата минута Камбуров бе изведен сам срещу Христо Иванов, но вратарят излезе навреме и спаси. После обаче „Етър“ изнесе играта напред и Крум Стоянов и Иван Стоянов пропуснаха да дадат голови пасове пред вратата. Сърмов пък в 19-ата минута стреля край вратата. В 23-ата минута пак Камбуров се измъкна находчиво, но отново Христо Иванов излезе чудесно и парира възможността. Етърци поискаха дузпа в 26-ата минута за игра с ръка на Баранов, но тя бе неволна. Падане на Мартин Камбуров в пеналта пред отсрещната врата също бе логично подминато от рефера.

В 35-ата минута обаче Батрович бе съборен от Никита Баранов в наказателното поле, но сигнал не последва. Веднага след това Крум Стоянов отправи силен удар, избит от Перниш. Само две минути след това „Берое“ поведе, след като опитният Камбуров получи топката от Александър Василев и не сгреши – 1:0. Второ съдийско решение предизвика бурни протести на „виолетовите“. Венцислав Василев, който имаше жълт картон преди това, получи втори и съответно червен, въпреки категоричните му протести, че е играл за топката. Повторенията показаха, че Василев действително играе за топката и изгонването му е неоправдано.

С човек по-малко „Етър“ се държа достойно срещу домакините през втората част, като търсеше непрекъснато изравнителния гол. Балъков вкара в защита Артюнин, а по-късно пусна и нападателите Младенов и Ангелов в опит да обърне мача.

Далечен удар на Здавкко Илиев бе уловен от вратаря, а Иван Стоянов с глава го принуди да вади в корнер. Домакините пък нацелиха гредата след удар от воле на Еуженио, а при всяка тяхна атака агитката на „Етър“ иронично скандираше „Дузпа!“. Удар на Младенов бе отклонен от Перниш в корнер, а най-чистата ситуация за „болярите“ бе в 80-ата минута, когато след чудесно центриране отляво Флорент Боджадж стреля опасно с глава, но ударът му бе спасен от вратаря.

„Етър“: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Василев, Гълъбов, Кр. Стоянов, Колев, Руменов (68 Младенов), Сърмов, Ив. Стоянов (84 Ангелов), Батрович (43 Артюнин), Боджадж.