“Етър” U17 направи 2:2 в Русе, можеше и да бие

Публикувано на вт, 26 сеп. 2017
107 четения

В среща от седмия кръг на елитната U17 група “Етър” изигра много добър мач, като завърши 2:2 срещу домакините от “Дунав”, след като губеше с 2:0 до почивката. Момчетата на треньора Марин Стефанов можеха и да спечелят срещата, но в последната минута късметът не бе на тяхна страна.
Първата част започна с леко преимущество на домакините, като гостите играха по-прибрани в своята половина. Въпреки това първото положение за гол бе за “виолетовите”, като в 12-ата минута Кристиян Радойчев намери Стоил Стефанов пред наказателното поле, който финтира двамата централни защитници и отправи силен удар в долния десен ъгъл на вратата, който вратарят на русенци с мъка отклони в ъглов удар. В средата на полувремето обаче две бързи атаки на “Дунав” последователно отляво и отдясно и хубави центрирания позволиха на Албер Силвиев след удари с глава да изведе своя отбор напред – 2:0. В края на полувремето “Етър” се активизира и при една атака през центъра Стоил Стефанов комбинира с Кольо Станев, но и неговият удар бе спасен от вратаря.
През втората част “болярите” излязоха пределно мобилизирани, изнесоха играта напред и принудиха домакините да се отбраняват. След няколко добри атаки логичното се случи и в 55-ата минута след поредния корнер пред вратата на русенци Димитър Динев се извиси най-високо и с глава намали резултата – 2:1. През второто полувреме домакините разчитаха на контраатаки, но освен два далечни удара над и край напречната греда, с нищо не затрудниха защитата и вратаря на гостите. “Етър” обаче атакуваше по-опасно и след няколко добри атаки дойде и 76-ата минута, когато Николай Лазаров се бе пласирал най-добре при едно центриране и отбеляза великолепен гол с глава за 2:2. До края на мача “виолетовите” търсиха победата и тя не бе мираж, като в добавена минута на мача Димитър Митев излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина край гредата.
“Етър”: Добромир Добрев, Алекс Паунчев, Валери Радославов, Николай Лазаров, Ерай Алков (Матьо Гагов), Димитър Динев, Кристиян Радойчев (Борислав Марков), Анджело Глузов (Димитър Митев), Бранислав Ботев, Кольо Станев, Стоил Стефанов.
Резултати, 7 кръг: Черно море – Левски 1:1, Ботев (Пд) – Марек (Дупница) 12:0, Пирин (Бл) – Левски-Раковски (Сф) 1:1, Дунав (Русе) – Етър (ВТ) 2:2, ЦСКА-София – Берое 2:0, Лудогорец – Монтана 3:0, Сокол (Марково) – Септември (Сф) 2:1, Локомотив (Пд) – Славия 2:0.