“Етър” с първа загуба от 25 мача

Публикувано на пн, 3 окт. 2016
197 четения

“Етър” понесе първата си загуба след 25 официални мача, след като отстъпи с минималното 1:0 пред втория тим на “Лудогорец” в Разград. Срещата бе от осмия кръг от Втора професионална лига. От миналия октомври досега “виолетовите” нямаха загуба в официален мач, което им донесе първото място в миналато първенство и също първа позиция в сегашната Втора лига.
Единственото попадение в мача в Разград обаче бе за домакините и бе дело на Кристиян Григоров. 25-годишният централен бранител се разписа с глава след изпълнение на корнер в 14-ата минута и донесе трите точки на своите.
Георги Василев, който преди мача бе предупредил, че ще е тежка битка, отново заложи на познатия стартов състав, като само на вратата се завърна вместо Цанков излекуваният Кирил Акалски.
Първото полувреме не бе добро за етърци и те почти не застрашиха вратата на “Лудогорец-2”. За домакините само удар на Димитров бе избит от Скерлев пред вратата.
След почивката етърци натиснаха, но резултат не дойде. Цветков отправи два удара, първият край рамката, а вторият спасен от вратаря Наумов. Възможност имаше и пред Петър Димитров, а за домакините удар на Шоколаров бе спасен от Акалски. Две възможности да изравни имаше влезлият като резерва Иван Петков. До края домакините бавеха играта, а реферът даде 5-минутно продължение, но и то не донесе нищо.
За “виолетовите” предстои пауза до 17 октомври, когато приемат на стадион “Ивайло” тима на “Ботев” (Враца). Вчера треньорът на врачани Бойко Величков подаде оставка след нулевото реми у дома с “Локо” (Сф), като заяви, че към отбора има прекалено високи изисквания, но това са реалните му възможности.
“Етър”: Акалски, Николов, Минков, С. Иванов, Скерлев, Неделчев (46 Петков), Ивайлов (25 Ташев, 65 Тодоров), Ст. Генчев, Кямил, Цветков, П. Димитров.