“Етър” игра достойно срещу “Лудогорец”

Публикувано на пн, 15 февр. 2016
313 четения

“Етър” игра достойно при гостуването си на шампиона “Лудогорец”, макар да загуби очаквано с 2:0. След подготовката на “орлите” в Анталия, където за последно биха участника в Шампионската лига “БАТЕ Борисов” с 3:0, спарингът им в Разград срещу “виолетовите” предизвика сериозен интерес. Над 600 души гледаха двубоя на клубната база “Спортен център Лудогорец”.
Георги Дерменджиев бе разделил отбора си на два равностойни състава и пусна първия срещу “Етър”, а втория срещу “Добруджа” (също завършил 2:0). Така срещу “болярите” играха 6-7 титуляри, а дебют направиха и 15-годишните Хюсеин Хюсеинов и Николай Томов.
Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на футболната легенда Трифон Иванов, който почина в събота от инфаркт точно преди да тръгне за Разград.
Първото полувреме бе по-равностойно и създадените положения бяха поравно, въпреки че личеше притеснението на етърци от името на съперника.
В 15-ата минута Михаил Александров бе изпуснат от защитата и опита удар, отскочилата топка попадна у Анисе, чийто шут бе спасен от вратаря Цанков. Само след пет минути дойде и първата опасност за “Етър” – Петър Димитров отляво от малък ъгъл от фаул стреля директно във вратата и топката мина на сантиметри над напречната греда.
В 24-ата минута Кафу бе изпуснат от защитата по левия фланг, напредна и пусна на притичалия Михаил Александров, който прати топката в мрежата – 1:0. Малко след това дълъг рейд на Стефан Христов етърци завършиха с нисък удар в очертанията на вратата, но вратарят Милан Борян улови. Денислав Александров от домакините пък отправи слаб удар, който не затрудни вратаря Цанков.
След почивката “Лудогорец” наложи превес и пренесе играта трайно в полето на етърци. В 50-ата минута Денислав Александров бе изпуснат сам срещу вратаря и нанесе два последователни удара от упор, които Цанков блестящо отрази. Логично в 71-ата минута стана 2:0 за “Лудогорец”, след като Кафу центрира прецизно отдясно и Светослав Дяков отблизо насочи топката в мрежата с помощта на гредата.
До края обаче “виолетовите” на три пъти можеха да върнат поне почетен гол. В 73-ата минута бе най-чистото положение – Петър Димитров от фаул насочи топката в горния десен ъгъл, но Милан Борян отлично извади в корнер. После току-що влезлият Любо Генчев с хубав диагонален удар прати топката до десния стълб, а в 88-ата минута Петър Димитров бе изведен сам отдясно и стреля диагонално на сантиметри от лявата греда.
“Лудогорец” – “Етър” 2:0
“Лудогорец”: Борян, Натанаел, Керчев, Терзиев, Витиня, Анисе, Дяков, М. Александров, Хюсеинов, Кафу, Д. Александров (Наумов, Кънчев, Томов)
“Етър”: Цанков, Кирилов, Русев, Минков, Скерлев, Бенков, Анев, Кямил, Христов, Николаев, Петър Димитров (Трифонов, Николов, Яв. Генчев, Л. Генчев).

Бончо Генчев:
“Дразнителят “Лудогорец” е голям, имаше притеснение в играчите ни и на почивката им казах да не бъдат толкова сковани. Съперникът не създаде повече голови положения от нас, но реализира своите. Липсваше ни головият пас, не завършвахме ситуациите. В защита пък трябва да сме по-безкомпромисни, не може така да оставяме противниковите нападатели на третия метър. Така получихме и двата гола. Ще си направим поуките. Добра контрола.”

Александър Нанков:
“Хубава контрола, доволен съм от отбора. Резултатът е логичен с оглед на класата на двата отбора. Пак казвам, доволен съм от нашите футболисти.”

Георги Дерменджиев:
“Разбира се, че съм доволен от контролата. Влязоха и момчета от школата, това е добре за тях. Доволен съм от старанието им. Подготовката ни мина на добро ниво, играхме срещу силни съперници. “Лудогорец” е добре подготвен, очакваме с нетърпение първенството.”