“Етър-64” стартира победно

Публикувано на вт, 22 ян. 2019
86 четения

С победа започна пролетния полусезон в първенството на “А” група при жените хандбалният “Етър-64”. Великотърновки удариха в Поморие местния едноименен тим с 28:21 (13:11) и продължават да отстояват второто място във временното класиране.
Началото бе оспорвано и след 2:0 за етърки домакините постепенно изравниха за 4:4, което бе единственото равенство до почивката. После възпитаничките на Йонка Генчева натрупаха аванс от 3-4 гола, но някои пропуски в атаката позволиха до почивката преднината им да бъде сведена до 13:11.
“Поморие” отново имаше импулс в играта в началото на втората част и в 33-ата минута стигна до ново равенство – 13:13. “Етър-64” отново продължи да поддържа лека преднина, която в 40-ата минута намаля до 17:16. Оттук до края обаче “болярките” вдигнаха темпото, завършваха резултатно атаките си и приключиха мача с комфортното 28:21.
“В студената зала основната ни цел бе да предпазим състезателките от контузии. За съжаление Кристияна Караманлиева вероятно ще претърпи операция на менискуса и ще отсъства известно време”, коментира клубният президент Атанас Атанасов.
Най-резултатна в мача бе опитната Маги Христова с 11 попадения. В дербито на кръга “Бъки” надигра като гост “Свиленград” с 29:22 и удържа водачеството си. Габровки водят с 14 т., следвани от “Етър-64” с 13, а по-назад са “Шумен” с 10 и “Свиленград” с 9 т. Директна битка за върха обаче ще има още тази седмица – в неделя в Габрово е мегадербито “Бъки” – “Етър-64”, в което “виолетовите” при победа могат да излязат начело.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Христова 11, Д. Асенова 5, С. Богданова, А. Симеонова, М. Йорданова 5, Д. Петрова 5 (П. Кръстева 2).