“Етър-64” с пета поредна победа – 33:22 в Сливница

Публикувано на вт, 7 Ное. 2017
142 четения

Петата си поредна победа в първенството грабнаха шампионките от “Етър-64”. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева гостуваха на “Ники спорт” в Сливница и взеха убедителен успех с 33:22. Треньорката даде шанс на всички състезателки, като почти всички от тях записаха голове, включително вратарката Деси Николова.
Мачът премина при постоянен превес на “виолетовите”. Те поведоха с 0:2 и после с 1:4, като поддържаха преднина от няколко гола. Авансът им стигна до пет в 15-ата минута – 5:10. С три поредни попадения “Ники спорт” намали до 9:11, а почивката дойде при 12:15.
Второто полувреме също започна ударно, като етърки окончателно решиха мача с 4 поредни гола за 14:21. Преднината им стигна десет гола в 50-ата минута – 18:28, а в края на мача те завършиха ударно от 22:29 с 4 безответни гола за финалното 22:33. Най-резултатна за “Етър-64” бе Мария Йорданова със 7 гола, а по шест вкараха Деница Иванова, Соня Богданова и Данислава Петрова. За домакините също с шест е Стиляна Павлова.
“Етър-64”: Десислава Николова 1, Деница Иванова 6, Соня Богданова 6, Мария Йорданова 7, Кристияна Караманлиева 3, Данислава Петрова 6, Надежда Димитрова 1, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева 3, Мартина Стефанова.