“Етър-64” разгроми “Спартак” (Плевен) при отлични условия в Павликени

Публикувано на пн, 16 Ное. 2020
178 четения

Хандбалистките на “Етър-64” разгромиха с 43:22 (23:11) плевенския “Спартак” и отново оглавиха класирането в “А” РХГ. Мачът се игра в спортната зала в Павликени и без публика, тъй като ДКС “Васил Левски” е затворена за спортни и културни прояви.
“Играхме при отлични условия – отоплена и чиста зала, при 18-градусова температура. Благодарим на Община Павликени за предоставените условия!”, сподели треньорката Йонка Генчева.
Както се и очакваше, превъзходството на етърки в мача срещу последния в класирането бе пълно, въпреки че днес разчитаха само на 11 състезателки. “Етър-64” започна мача с Деси Николова, Соня Богданова, Маги Христова, Мария Йорданова, Антония Симеонова, Алекандра Замишляк и Кристияна Караманлиева.
След 2:0 за “болярките” с голове на Богданова и Караманлиева “Спартак” (Пл) изравни до 2:2, но това бе първото и последното равенство в резултата. След 6:5 в десетата минута етърки нанизаха три поредни гола и взеха добра преднина, която в 20-ата минута нарасна до шест гола аванс – 15:9. Надмощието им бе пълно и в последните 4 минути на полувремето те вкараха 7 гола срещу само един на съперника и така почивката дойде при 23:11.
В игра влезе и Анна Захарова, а след 35-ата минута Йонка Генчева пусна и трите девойки Веселина Иванова, Ивана Петрова и Полина Стоянова. Втората част “Етър-64” започна отново с четири поредни гола, а между 39-ата и 42-рата минути направи още една серия от 5 попадения без допуснат гол. До края мачът се доиграваше и в последната атака Мария Йорданова фиксира крайната победа с 43:22.
Най-резултатна този път бе опитната Соня Богданова, която завърши мача с 11 попадения, по седем добавиха Маги Христова, Мария Йорданова и Кристияна Караманлиева.
Етърки вече са първи с 8 точки от четири поредни победи, колкото има и “Свиленград”, но той е с 19 гола по-лоша голова разлика. Именно в Свиленград обаче ще се реши есенният първенец в “А” група, тъй като в последния за годината кръг на 28 ноември е дербито между двата отбора.
“Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 11, Миглена Христова 7, Мария Йорданова 7, Антония Симеонова 1, Алекандра Замишляк 6, Кристияна Караманлиева 7 (Анна Захарова 1, Веселина Иванова, Ивана Петрова, Полина Стоянова 3).