“Етър-2” направи силен мач срещу лидера

Публикувано на пт, 21 май 2021
121 четения

Дублиращият отбор на “Етър” направи много добро представяне срещу новия член на професионалния футбол “Левски” (Лом), въпреки че отстъпи с 2:3. При повече късмет “болярите” дори можеха да стигнат и до равенството.
“Виолетовите” надежди изиграха равностоен мач, с много хъс и желание да се противопоставят на по-класния съперник. Още в началото обаче Йордан Георгиев нанесе удар, който вратарят Пресиян Петков спаси. В 8-та минута “Левски” (Лом) поведе след удар отблизо отново на Йордан Георгиев – 0:1, а нов негов удар мина до гредата.
“Етър” имаше чудесна възможност да изравни в 11-ата минута, когато Димитър Байдаков се измъкна от засадата, напредна сам срещу Диян Вълков, но ударът му срещна крака на вратаря. Малко след това лидерът в класирането удвои – след подаване отляво Мариян Огнянов засече отблизо топката за 0:2. Това не отказа великотърновци и те продължиха да атакуват. В 38-та минута Кристиян Кънчев намали на 1:2 след страхотен удар в ъгъла за 1:2. До края на полувремето вратарят Пресиян Петков имаше чудесни прояви, като извади удари на Йордан Георгиев и Лъчезар Георгиев.
В 61-та минута Петко Петков вкара трето попадение за гостите, покачвайки на 1:3. Етърци обаче продължиха да търсят своите шансове в атака и при една от тях в 77-та минута за игра с ръка реферът Ивайло Павлов отсъди логична дузпа, която Димитър Байдаков превърна в 2:3. До края следваха атаки и към двете врати и както гостите можеха да стигнат до нов гол, така и “виолетовите” можеха да стигнат до равенството в динамичния и интересен за гледане мач.
“Етър”: Пресиян Петков, Антониян Харалампиев, Борислав Марков, Димитър Цонев, Десислав Пенев, Димитър Динев, Кристиян Кънчев, Юлиян Райков, Теодосий Райков, Стивън Манолов, Димитър Байдаков.