“Болярки” изпуснаха “Академик” (Сф) – 1:1

Публикувано на вт, 13 окт. 2015
462 четения

Футболистките на “Болярки” завъриха наравно 1:1 с “Академик” (София) в мач от петия кръг на “А” група при жените. Това бе първото реми на великотърновки, които досега имаха две победи и една загуба плюс един отложен мач.
Двубоят, игран в Самоводене, бе много интересен, с бърз и динамичен футбол, като “Болярки” могат само да съжаляват, че не грабнаха победата. Още в 6-ата минута Теодора Йорданова проби отдясно и излезе на добра позиция, но вместо да подаде, стреля във вратарката на гостите. Следващото добро положение бе в 25-ата минута, когато Велизара Владимирова също нахлу отдясно, но стреля в крака на вратарката Валериева. Само след две минути Даяна Георгиева също имаше възможност, но ударът ѝ не бе силен и вратарката отново се справи.
Гостенките също показаха бойка игра, а най-добрата им възможност бе пред Виктория Тодорова в 35-ата минута, чийто удар бе уловен от Радостина Калчева. В самия край на полувремето след центриране от фаул отдясно Велизара Владимирова нацели напречната греда.
Картината не се промени и след почивката. Великотърновки бяха по-атакуващият отбор, но отбраната на “Академик”, водена от капитана Кристина Александрова, успяваше да противодейства. Напред гостенките разчитаха основно на Виктория Тодорова. В игра за “Болярки” влезе и Полина Таймо, която в 55-ата минута стреля над гредата, а удар на Тодорка Тодорова бе спасен от вратарката. В 70-ата минута обаче първи ликуваха столичанки. Виктория Тодорова бе изпусната от защитата, излезе сама срещу Калчева и с прехвърлящ удар изведе “Академик” напред – 0:1. Домакините реагираха веднага и само след пет минути Мирела Моева направи рейд отляво и от аутлинията върна пред вратата, където Лора Петрова бе точна и изравни – 1:1. Лора върна жеста малко след това с чудесен пас отдясно, но Мирела Моева на празна врата би над рамката.
В ответната контра пък Виктория Тодорова излезе сама срещу Калчева, но би до гредата. “Болярки” до края търсеха втори гол, удар на Владимирова бе избит от вратарката, имаха още ситуации в наказателното поле, но не можаха да матират за втори път софийската защита.
“Болярки”: Радостина Калчева, Габриела Иванова, Венка Драганова, Тодорка Тодорова, Велизара Владимирова, Теодора Йорданова, Мирела Моева, Лора Петрова, Даяна Георгиева, Милена Андреева, Недрет Заструг (Полина Таймо, Румяна Новакова, Найме Джикелова, Деница Цанова, Радостина Рашева, Дженифър Радкова, Симона Стоянова).