“А” областна група: “Янтра” (ПТ), “Ресен-2012” и “Лато” взеха своето

Публикувано на чт, 20 апр. 2017
242 четения

Без промени остана класирането в челото на “А” областна група след 10-ия кръг. Водачът “Янтра” (П. Тръмбеш) удари като гост в Елена местния “Чумерна” с 1:2. Домакините поведоха още във 2-ата минута – Боян Борисов влезе по фланга и подаде към Георги Донев, който не пропусна за 0:1. Калин Иванов възстанови равенството в 18-ата минута след пас на Калоян Илиев. Добри прояви имаха двамата вратари Петко Ганчев и Станимир Палев. В 88-ата минута за нарушение срещу Калоян Илиев бе отсъдена дузпа за гостите и Стефан Ангелов я вкара за 1:2.
“Ресен 2012” разби “Ботев” (Дебелец) с 8:0. Серията започна с автогол на Васил Василев в 14-ата минута, после се разписаха и Светослав Станчев, Красен Каравелов и Николай Митев. След почивката дебелчани отнесоха още 4 гола чрез Светослав Станчев, Габриел Ганчев (2) и Красен Каравелов.
Трети в класирането излезе “Лато” (Алеково), който би в Козловец “Лозен” (Сухиндол) с 2:0. В 35-ата минута Тихомир Иванов засече пас отляво 1:0, а малко след това Борислав Борисов видя, че вратарят на “Лозен” е излязъл напред и с изстрел от своята половина го прехвърли за 2:0.
“Левски” (Стражица) загуби от “Земеделец” с 0:1, като единственият гол падна в 57-ата минута, отбелязан от Иван Лесев с глава.
“Изгрев 93” (Царевец) пък взе първа пролетна победа – 3:0 над “Левски” (Лясковец). Още в 3-ата минута Александър Миланов откри, после гостите натиснаха, но при контра в 12-ата минута Ивайло Атанасов прехвърли Христо Вачев за 2:0. Николай Михалев четвърт час преди края вкара третия гол.