“А” областна футболна група: “Лайтс” с нов пореден успех

Публикувано на ср, 1 апр. 2015
174 четения

Лидерът в “А” областната група “Лайтс” (В. Търново) грабна нова победа в първенството, този път с 4:1 над “Изгрев” (Царевец). При една от атаките Калоян Илиев стреля в напречната греда, но в 23-ата минута Петър Лятоу се разписа с глава за 1:0. Пет минути преди почивката обаче играч на гостите бе фаулиран пред наказателното поле и ветеранът Ангел Ангелов с хубав удар изравни.
Домакините натиснаха след почивката и в 68-ата минута техен нападател бе спрян с нарушение в наказателното поле, а реферът Георги Давидов посочи бялата точка. От дузпата Светослав Караиванов вкара за 2:1. Калоян Илиев при една от поредните атаки отбеляза и трети гол, а Караиванов в 88-ата минута от малък ъгъл оформи крайното 4:1.
“Левски” – “Земеделец” 1:0
Домакините имаха възможности още до почивката, но вратарят на Козловец Илиян Илиев отрази ударите на Димитър Димитров, Костадин Иванов и Кристиян Кузманов. Защитата на гостите се бранеше много организирано, а в 58-ата минута Шабан Хасанов проби отдясно и намери Иван Евтимов, но отново Илиев спаси. При ответна контра пък Георги Рошков бе изведен и опита технично да прехвърли лясковския страж, но топката мина над вратата.
Единственият гол падна в 75-ата минута, когато Костадин Иванов овладя топката пред пеналта на гостите и с отмерен удар я изпрати в страничния стълб и оттам в мрежата – 1:0.
“Левски” (Стр) – “Лозен” 1:2
Първи поведоха домакините от Стражица – в 33-ата минута Атанас Евтимов центрира от корнер и Борислав Иванов с глава вкара за 1:0. Гостите опитаха да изравнят, но късметът не бе на тяхна страна и два изстрела на Станислав Александров срещнаха напречната греда. Сухиндолци обаче все пак обърнаха мача. Емрах Шабан засече центриране от корнер с глава за 1:1 в 65-ата минута. Десет по-късно Цветелин Георгиев бе изведен сам срещу вратаря на “Левски” и пусна топката край него за 1:2.
“Ботев” (Деб) – “Чумерна” 1:0
В оспорвания мач падна само един гол, и то още в 16-ата минута, когато точен за домакините бе Ивелин Генов. Еленчани също имаха възможности -Лъчезар Русев в 21-ата и Георги Донев в 32-ата минути отправиха много опасни изстрели, но вратарят на дебелчани Красимир Косев спаси. Второто полувреме тръгна с нови атаки и към двете врати, като за домакините два пропуска направи Даниел Димитров, а за еленчани се отличи Симеон Шалаверов. В последната минута  втори жълт и съответно червен картон получи Петър Антонов от “Чумерна”, като при напускането на терена по него бе хвърлена бутилка от минерална вода.