Валентин Шишков участва на световното младежко първенство по лятно ориентиране

Публикувано на пт, 11 авг. 2017
98 четения

Най-добрият юноша на СКО “Трапезица 1954” Валентин Шишков представи България на световното младежко първенство по лятно ориентиране, проведено в Тампере, Финландия. При изключителна конкуренция преминаха четири старта в дисциплините средна дистанция, спринт, дълга дистанция и щафета. Отборът на България включваше две девойки и трима младежи, като Шишков бе единственият състезател от клуб по ориентиране от областта. На средна дистанция великотърновецът участва във финал Б, където зае 52 място. В щафетната надпревара Шишков участва на първи пост, а щафетата ни зае 48 място. В спринта Валентин завърши 115-и от 177 участника, а на дълга дистанция е 118-и. Три световни титли в индивидуалните дисциплини спечели Оли Ожанахо от Финландия, който с щафета стигна до сребърен медал. Валентин Шишков е сред най- успешните състезатели на клуба през 2017 година. Преди няколко седмици той стана държавен шампион по колоориентиране на дълга дистанция и взе бронз в спринта в група младежи до 20 г. Преди това той, единствен от клуба, взе златен медал от Купа България.