Три шампионски титли за “Локомотив” от държавното първенство по ММА

Публикувано на вт, 14 февр. 2017
689 четения

Горнооряховският клуб по бойни приложни спортове “Локомотив” спечели седем медала на държавно първенство по ММА, проведеното в зала ДЗУ в Стара Загора. Шампиони при мъжете станаха Николай Ивайлов в категоия плюс 52 килограма и Венцислав Иванов при 77-килограмовите. На финала Ивайлов срази Октай Ариф (“Викинг Инс”), а Иванов се наложи над Константин Ангелов (“Викинг Инс”).
Съотборникът им Калин Христов се окичи със сребро при бойците до 84 килограма, като в спора за златото загуби от Руси Минев (“Атила”). Владимира Топкова завоюва златен медал при девойките в кат. плюс 66 кг.
При кадетите горнооряховските надежди взеха три бронзови отличия. Трети места заеха Ростислав Ефремов до 52,5 кг, Ивалин Добрев до 56,5 кг и Диан Андреев до 61 кг. Българска федерация по ММА е първата членка на Международната федерация IMMAF, която уеднакви своята екипировка и на нашите национални първенства състезателите излизат в изцяло син или червен екип с логото ни, съобщи Станислав Недков.
“Екипировката беше раздадена абсолютно безплатно на състезателите по време на държавното първенство. “Като председател на Федерацията осигуряването на тази екипировка, произведена от един от световните лидери в спортни облекла в света, ми струваше много средства и усилия, но се радвам, че успяхме да реализираме една от целите ни за 2017 г.”, коментира Недков.