Тинко Банабаков и Здравко Попов със злато от Купа България, “Ивайло” втори

Публикувано на чт, 16 Ное. 2017
834 четения

Два златни и един бронзов медал спечели “Ивайло ВТ” от турнира за Купа България по бокс при мъжете в Плевен. Близо 80 боксьори от водещи боксови клубове в страната мериха сили на ринга. При най-леките, в кат. до 52 кг, националът Тинко Банабаков победи на финала Ивайло Йорданов от Добрич. Златен медал при мъжете в кат. до 75 кг завоюва Здравко Попов. Възпитаникът на Евгени Донев се наложи последователно над Майкъл Илиев от “Левски” с отказване, Мартин Петров от “Славия” с 2:1 и на финала над Павлин Спасов от НСА с 3:0. На трето място в кат. 81 кг се класира Петър Петров. Великотърновецът почиваше в първия кръг, на четвъртфинала отказа Виктор Боянов от “Септември”, а на полуфинала бе спрян от бъдещия носител на трофея Пламен Петков от “Чардафон”. Четвъртият участник от “Ивайло ВТ” Мартин Иванов остана на пето място в кат. до 69 кг. В крайното класиране възпитаниците на треньора Евгени Донев се класираха втори, а отборен първенец е ЦСКА.
Междувременно Тинко Банабаков прибави още едно отличие в колекцията си от медали. Най-добрият търновски боксьор се класира на второ място на 19-ия международен турнир за мъже “Адем Яшари” в Прищина, Косово, където участва в по-горната за него категория до 56 кг. “Много добър завършек на сезона. Мартин Иванов през цялата година бе в полезрението на националните селекционери за юноши и водеше подготовка с националите в тази възраст. В Плевен бе ощетен срещу Роберт Чамасанян, но показа, че има голямо бъдеще при мъжете. Здравко Попов започна сезона със злато от държавното първенство. Последваха контузии, които го извадиха от строя за дълго време. Допоследно бе под въпрос участието му в Плевен, където се качи в горна категория и се представи отлично. С Тинко Банабаков проведохме разговор след европейското, че трябва да смени поведението си на ринга. Забелязах напредък при него на последното състезание”, коментира Евгени Донев.
На 24 ноември Банабаков и Попов ще вземат участие в третия кръг на национална боксова лига в Ямбол.