Тихомир Иванов с призово класиране на Диамантената лига в Париж

Публикувано на вт, 4 юли 2017
88 четения

Тихомир Иванов записа трето поред престижно класиране в елитно състезание по лека атлетика. В рамките на една седмица той постигна победа с 230 см на европейското отборно първенство, 1-ва лига, второ място на турнира “Златен шпайк” в Острава също с 230 см, а в събота се класира четвърти в Париж при дебюта си в Диамантена лига. В конкуренцията на 11 атлети с по-добри лични постижения от него, той за пореден път показа, че присъствието на елитни състезатели може само да е мотивация за него. Тихомир започна с 2.20 м от първи опит, след това премина 2.24 м от втори и направи отличен първи опит на 2.28 м. После летвата беше вдигната на 2.32 м и състезателят на СК “Свилоза” не успя и при трите си скока. “Чувствам се добре. Това беше първата ми Диамантена лига. Основното е, че пак бях близо до 230 см. Щастлив съм, три състезания – 230 см, сега 228 см. Прибирам се вкъщи и ще потренираме с треньора ми. След това ще скачам в Рабат на Диамантена лига и после вече тренировки за световното първенство”, коментира Иванов след състезанието.
Победител стана лидерът за сезона от Катар Муса Еса Баршим с 235 см, които преодоля също от първи опит. Втори остана световният шампион от 2013 г. Богдан Бондаренко от Украйна с 232 см. Трети се нареди сириецът Мажед Алдин Газал също с 232 см, но преодоляни от втори опит.