7:0 срещу Венецуела, 4 гола на Иван Петков

Публикувано на пн, 3 юли 2017
145 четения

7 гола с лекота вкара “Етър” на националите на Венецуела с увреден слух, които се готвят за Параолимпийските игри. В контролата в Дряново гостите не успяха да затруднят “виолетовите”, които си направиха добра тренировка с високо темпо, въпреки голямата жега. 4 гола само за едно полувреме наниза Иван Петков.
Още в 3-ата минута след центриране от корнер Иван Скерлев засече топката в мрежата за 1:0. В 7-ата минута Мартин Станкев бе изведен отляво и стреля в обратния ъгъл за 2:0. През първата част пази Христо Иванов, дебют на десния фланг направи Сашо Александров, отляво бе Д. Атанасов, а в центъра чехът Адамец и Скерлев. Пред тях бяха Ивайлов и Яни Пехливанов, а напред Станкев, Тодоров и Руменов, а на върха на атаката Неделчев.
След чудесен пас на Атанасов в 13-ата минута Румен Руменов с глава стреля до гредата, а удар на Александров бе уловен от вратаря. Станкев бе много маневрен отляво и негов опасен удар бе боксиран, а още две негови опасни включвания бяха спрени поради засади. В 45-ата минута Станкев изведе Чавдар Ивайлов, но вратарят на гостите Браян Мартинес извади в корнер.
До края на вратата на етърци пазиха и Цанков, и Акалски, а след почивката Станислав Генчев пусна изцяло нов състав, като дебют направиха Венци Василев и Веско Минев. Напред се развихри Иван Петков, който в 52-ата минута засече топката в мрежата след пас на Иван Стоянов за 3:0, а само след минута двамата повториха упражнението, но този път Петков вкара с глава. След отлично центриране на Станев пак Иван Петков с глава стреля до гредата, но в 61-ата минута стигна до хеттрик.
Чак в 63-ата минута венецуелците записаха първия си точен удар, дело на Жозе Жеал, спасен от Акалски. Пред отсрещната врата мощен удар на Тодор Колев намери вратаря, но в 74-ата минута Колев бе изведен сам и покачи на 6:0. Най-чистото положение на екзотичния съперник бе в 82-ата минута, когато Жену Маза се измъкна сам срещу вратата, но ударът му мина до гредата. Вратарят на Венецуела направи няколко добри спасявания, като извади в корнер ефектен удар от въздуха на Апостолов, а след изпълнението му Венци Василев нацели напречната греда. Иван Петков обаче не беше казал последната си дума и в 85-ата минута засече топката за крайното 7:0.
“Етър”: Иванов, Атанасов, Адамец, Скерлев, Александров, Ивайлов, Пехливанов, Тодоров, Станкев, Руменов, Неделчев (Цанков, Акалски, Минев, Василев, Минков, Апостолов, Кямил, Колев, Стоянов, Петков, Станев, Ботев).