Тежко поражение с 6:0 в Разград

Публикувано на ср, 17 февр. 2021
249 четения

“Етър” допусна тежка загуба с 6:0 в първия си пролетен мач при гостуването на шампиона “Лудогорец”. Домакините започнаха атакуващо и поведоха още в 6-ата минута, когато Неделчев изведе Кешеру, който се намираше в засада, но тъчреферът бе изостанал далеч назад и не маркира, а голът бе зачетен. Последваха две опасни атаки на Десподов, като при първата след негов пас Кешеру се размина с топката, а при втората Десподов стреля край гредата.
“Виолетовите” обаче не се предадоха и в следващите десет минути натиснаха здраво. Първо в 15-ата минута удар на Ловре Кнежевич бе уловен от вратаря Ренан, а най-чистата ситуация за изравняване бе в 18-ата – Алдаир отляво намери Кнежевич, но хърватинът отблизо не успя да преодолее Ренан. Малко след това удар на Кацаров мина до гредата.
Точно когато нещата вървяха, а точните удари бяха 3:3, дойде фаталната за мача 24-а минута. Христо Иванов спря с ръка топката пред пеналта и последва червен картон за опитния вратар. Господинов смени нападателя Кнежевич и “Етър” остана в намален състав.
Последваха кошмарни минути. Кешеру в 36-ата отново бе пласиран добре и удвои, а след това при поредната атака и удар на Десподов топката се отклони от Пламен Крачунов и влезе в мрежата. В 41-ата минута след подаване на Недялков Кешеру стигна до хеттрик и покачи на 4:0.
На почивката Томаш смени Алдаир и Дани Младенов с Пехливанов и Станев. В 51-та минута Десподов центрира от фаул и Кешеру с глава вкара четвъртия си гол в мача. До края устремът в играта понамаля, въпреки че домакините продължиха да атакуват и нови попадения не паднаха.
“Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Христофор Хубчев (82 Венелин Филипов), Мариян Иванов, Божидар Кацаров, Симеон Мечев, Алдаир Ферейра (46 Яни Пехливанов), Дани Младенов (46 Кольо Станев), Милчо Ангелов (57 Преслав Боруков), Ловре Кнежевич (26 Анатолий Господинов).