Светлин Димитров с 13 попадения за България срещу Латвия

Публикувано на чт, 27 ян. 2022
109 четения

Националният хандбален отбор на България за мъже загуби с 23:36 (10:18) от Латвия във Валмиера в първия мач от т. нар. Relegation Round от квалификациите за Евро 2024 в Германия. Срещата започна относително равностойно, като малко преди средата на първата част момчетата на Чавдар Чернев изоставаха със само 5:7. Постепенно домакините от Латвия увеличиха преднината си, а след това с четири безответни гола се оттеглиха на почивка при 18:10. Латвийците продължиха поредицата си от попадения до 21:10 в началото на втората част.
Българите се опитаха да отвърнат и намалиха до 16:23 в 41-вата минута, но в следващите 10-ина минути домакините направиха нова силна серия от 8:1 гола, за да дръпнат с 31:17, а след това до края удържаха солидния аванс за крайното 36:23.
Звездата на България Светлин Димитров, който играе във френския хандбален елит, беше най-резултатен. Юношата на великотърновския клуб “Боляри” отбеляза 5 попадения, с колкото се отличи и Кристиан Василев. Трима хандбалисти на горнооряховския “Локомотив” защитаваха цветовете на България. Тодор Калчев отбеляза 3 гола, Николай Генов – 1, а състезаващият се в Португалия Михаел Иванов – 2.
Българският мъжки национален отбор отпадна от квалификациите за Евро-2024 в Германия, след като загуби и втория си мач срещу Латвия, този път с минималното 36:32 (17:19). Съставът ни изигра добър втори мач в Добеле, но допусна нова загуба и няма да вземе участие в следващата фаза на пресявките. Светлин Димитров вкара 8 гола и така общата му сметка срещу латвийците стана 13 попадения. Тодор Калчев от “Локомотив” (ГО) отново вкара 3 гола, а Михаел Иванов е с 5.