Стефан Петков с бронз от най-стария международен турнир по карате в Европа

Публикувано на вт, 18 апр. 2017
207 четения

Бронзов медал за българския национален отбор от най-стария международен турнир по карате в Европа – “Златен пояс”, спечели Стефан Петков. Състезатели от над 100 клуба от 14 държави участваха в 46-ото издание на турнира, проведен в Чачак (Сърбия). Най-добрият свищовски каратист се класира на трето място при мъжете в дисциплината “кумите” в категория 75 кг. Победител в категория стана Никола Йованович от клуб “Динамо” (Панчево). Преди това състезание Стефан Петков участва в третия кръг на Карате Премиер Лига 1, проведен в Дубай. В надпреварата се включиха 456 мъже и 278 жени от 75 нации. В първия кръг в кат. до 75 кг Стефан почиваше, а във втория се наложи над Александър Шчербан от Русия с 2:0. В следващата си среща Петков завърши 3:3 с Матус Лиесковски, но съдиите дадоха предимство за словака, който продължи напред. Във временното класиране на Приемиер лига 1 Стефан Петков е на 43-то място от 196 участника в категория – 75 кг.