Стефан Петков е шампион на България по карате, “Алеко” с 6 златни медала

Публикувано на вт, 25 апр. 2017
139 четения

Шест шампионски титли спечели годжу карате клуб “Алеко” (Св) от държавното първенство по карате за момчета, момичета, мъже и жени. Стефан Петков завоюва златен медал при мъжете в дисциплината “кумите” в кат. -74 кг. Той се наложи над Атила Чавов “Левски Спартак”, Симеон Стойчев “Дарис” и на финала над Андриан Димитров “Никон”. Тихомир Тодоров стана вицешампион при мъжете на кумите в кат.плюс 84 кг. Тодоров победи Илиян Илиев “Будо” и Димитър Петков (ЦПКДК), а на финала отстъпи пред Пламен Мошеков “Атнес”. Три от най-талантливите млади състезателки на “Алеко” спечелиха по два златни медала. Кристина Цветанова, Ева Миланова и Мая Александрова са победителки в отборното на ката при момичета 12-13 г.
Кристина Цветанова спечели злато на ката при момичета до 13 г., побеждавайки на финала съотборничката си Мая Александрова. По пътя към върха Кристина надви Йоана Кулева “Самурай” и Михаела Тодорова “Шурикен”. Мая пък се справи с Василена Кулева “Самурай” и Иванина Господинова “Окинава”. Мая Александрова стана шампион на кумите в кат. -44 кг при момичета до 13 г. Тя постигна победи над Йоана Кулева “Самурай”, Моника Илиева “Никон” и на финала над Рени Димитрова “Атнес”. В същата категория Кристиана Цветанова е трета.
Ева Миланова завоюва златен медал на кумите в кат. плюс 50 кг при 12-годишните момичета. Свищовлийката се наложи над Пламена Ангелова “Възход” и Александра Среднева (ЦПКДК). Ева игра финал на ката, в който загуби от Василена Романова “Никон”. Преди това тя победи Пламена Ангелова “Възход” и Айлин Каменова “Никон”. При момчета до 11 г. на кумите в кат. плюс 50 кг със злато се окичи Захари Николов. Той победи на финала Валентин Захов “Олимп”. При момчета до 9 г. в дисциплината “ката” Михаил Димов е пети, а Антоан Александров девети.