Старшата възраст на етърци удари с 3:1 “Бдин” (Видин)

Публикувано на пт, 8 май 2015
134 четения

С 3:1 юношите старша възраст на “Етър” спечелиха последния си домакински мач за сезона. В Самоводене “виолетовите” удариха връстниците си от “Бдин” (Видин) в оспорван мач. Гостите поведоха в резултата в 10-ата минута след ъглов удар. Впоследствие се възползваха от грешки в отбраната на домакините и създадоха още две възможности, но ги пропуснаха. Постепенно етърци овладяха инициативата и на свой ред започнаха да застрашават вратата на съперника. След пропуски на Пламен Илиев, Александър Узунов и Ахкан Алиев се стигна до изравнително попадение на Илиев, който проби между централните защитници на “Бдин” и вкара за 1:1.
Етърци след почивката натиснаха здраво, но контрите на гостите също носеха опасности и дори веднъж техен нападател разтърси гредата. Хубаво подаване на Узунов изведе Илиев очи в очи със стража на гостите и той вдигна на 2:1 в 65-ата минута. Крайното 3:1 фиксира Ивайло Маринов след двойно подаване с Александър Узунов. После Кристиян Димитров, Борислав Рачев и Петър Петров дори пропуснаха да направят победата и по-убедителна.