Състезател на “АП спорт” пети на европейското по спортна стрелба в Баку

Публикувано на пн, 24 юли 2017
135 четения

Самуил Донков завърши на пето място във финала на 50 метра пистолет при мъжете в първия ден на Европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Баку, Азербайджан. Това е второ европейско първенство за състезателя на “АП спорт” за по-малко от 5 месеца.
Донков стреля силно в квалификациите и влезе с втори резултат във финала – 556 точки. В битката за медалите възпитаникът на Александър Луканов събра 166,5 точки и остана пети.
Златото спечели украинецът Павло Коростилов с 226,0 т., което е изравнен световен рекорд. Втори е Дамир Рикец от Сърбия с 226,0 т., а трети е Лаурис Страутманис от Латвия с 208,7 т.
През март Самуил Донков с партньорка Антоанета Бонева завършиха на четвърто място за смесени отбори с въздушен пистолет на 10 м на европейското по спортна стрелба в Марибор.