Реми и горнооряховска победа в двете дербита

Публикувано на ср, 1 апр. 2015
170 четения

С равенство и минимална победа за домакините завършиха двете дербита между “Локо” (ГО) и “Етър” от пролетния дял на първенството в подзоновата група на Футбол 7 и Футбол 9. Родените 2002/03 г. направиха реми 2:2 в изключително оспорван и динамичен двубой, а при набор 2004/05 локомотивци стигнаха до минималното 3:2. Дербитата се играха днес на градския стадион в Г. Оряховица пред погледите на над 300 зрители.
В началото на двубоя между по-малките на Футбол 9 домакините натиснаха и в 12-ата минута поведоха с гол на Ивайло Чакалов. След попадението локомотивци имаха още възможности, но не успяха да удвоят преднината си. През втората част етърци се мобилизираха и много бързо обърнаха резултата в тяхна полза с два гола. В 42-ата минута Ивайло Николов изравни, а само след шест минути поредната етърска атака донесе попадение на Светломир Събев – 2:1. След обрата емоциите на терена и в публиката се разгорещиха. Домакините потърсиха изравняване и се добраха до него 5 минути преди края на мача, след като Кирил Русанов вкара с топовен изстрел и с помощта на горната греда. До последния съдийски сигнал двата тима се раздаваха максимално и се бориха за победата.
В останалите срещи: “Локомотив” (Дряново) – “Видима-Раковски” 4:1, “Чардафон” – “Академик” (Свищов) 1:0.
В другия мач на Футбол 7 децата на “Локомотив”, водени от Тодор Баланов, взеха минимално 3:2 в интересен, оспорван и равностоен мач, като взеха реванш за есенната загуба с 5:3. Футболистите на “Етър” започнаха отлично и в 5-ата минута Костадин Белалиев им даде преднина – 0:1. Два гола за домакините обаче набързо вкара Кристиян Дечев и обърна нещата до 2:1. “Виолетовите” отново се втурнаха да изравняват и в 22-ата минута отново Костадин Белалиев с чудесен гол направи 2:2. В 39-ата минута обаче Кристиян Дечев донесе победата на горнооряховци с 3:2.
В друг мач от 10-ия кръг “Болярчета” (ВТ) загубиха у дома с 1:3 от “Янтра”, а “Локо” (Др) – “Видима-Раковски” 1:9.
Юноши мл. възраст, 10 кръг: Чардафон – Локо (ГО) 2:3, Литекс – Академик 5:0, Етър – Спартак 0:1, Павликени и Янтра-1919 почиват.
Деца, 10 кръг: Павликени – Трявна 0:0, Чардафон – Локо (ГО) 1:0, Литекс – Академик 4:0, Етър – Спартак (Пл) 5:0, Видима-Раковски – Янтра-1919 3:2.