Рамазан Рамазанов бе обявен за най-техничен борец на държавното

Публикувано на вт, 18 ян. 2022
263 четения

Великотърновският борец Рамазан Рамазанов от СК “Илия Павлов” бе обявен за най-техничен състезател на държавното първенство по борба свободен стил, провело се в Сливен. Той получи специалната купа на Българската федерация по борба, а приза за най-резултатен състезател взе Мирослав Киров.
Рамазанов стана безапелационно за пореден път шампион на България с екипа на великотърновския клуб, както “Янтра ДНЕС” вече съобщи. На финала натурализираният у нас дагестанец се наложи с 10:0 над Веселин Петров от Димитровград. Очаквано той нямаше конкуренция в категорията, като записа три победи до схватката за златото, а на полуфинала победи с 10:0 технически точки Иван Стоянов от “Берое” (Стара Загора).
Само преди дни Рамазанов, който отдавна се състезава за СК “Илия Павлов” (В. Търново), стана и български гражданин, като получи български паспорт и адресна регистрация в старата столица. Рамазан Рамазанов неотдавна бе избран за Спортист № 2 за 2021 година в анкетата на Община Велико Търново.
При най-леките до 57 кг ликува Микяй Наим след успех с 10:0 над Митко Асенов. В категория до 61 кг триумфира Георги Вангелов. На финала петият от олимпийските игри преодоля Рухан Расим с 4:0. В кат. до 74 кг първи стана Али Умарпашаев, който преодоля Михаил Георгиев с 8:3.
При 86-килограмовите шампион е Евелин Русев след успех с 10:0 над Антон Иванов. При тежките до 125 кг ликува Георги Иванов, който в решителния сблъсък се наложи над Николай Димитров с 10:0. В кат. до 92 кг победител стана Ахмед Магамаев, наложил се с 10:0 над Исмет Карабулут, а Ахмет Батаев спечели в категория до 97 кг след 3:0 срещу Георги Димитров.