“Локо” (ГО) и “Вихър” (Славяново) завършиха 2:2 във Велико Търново

Публикувано на вт, 18 ян. 2022
114 четения

Горнооряховският “Локомотив” завърши наравно 2:2 с “Вихър” (Славяново) в първата контрола от зимната подготовка. Мачът се игра на изкуствения терен “Трифон Иванов” във Велико Търново.
Двата отбора си размениха по едно полувреме, като първото бе за “черно-белите”, които отбелязаха два гола, а второто – за съперника им, който доведе нещата до 2:2.
Първото попадение падна в 20-ата минута, когато Тодор Бакърджиев центрира отляво и на задна греда Емил Копаранов засече топката в мрежата – 1:0. Малко след това отново Бакърджиев центрира отляво, но топката бе избита в корнер. В 31-та минута Димитър Байдаков бе изведен по левия фланг, навлезе в наказателното поле и центрира, но топката срещна ръката на защитник. Реферът Милен Въжарски отсъди дузпа, която Байдаков с хладнокръвен удар превърна в 2:0.
Символичните гости залагаха предимно на контри, но вратарят Иван Петров се намесваше навреме. Горнооряховският страж отрази и хубав удар в 40-ата минута, а в самия край на полувремето “Вихър” (Славяново) имаше и най-чистата възможност. Пак вратарят изби опасен удар, но добавката на Йоан Петков с глава мина до гредата.
След почивката старши треньорът Светлин Иванов пусна изцяло нов състав, а втората част вече бе с превес на славяновци. За “Локомотив” Веселин Тисовски с глава стреля над гредата в 50-ата минута. Съперникът обаче натисна и скоро намали. В 56-ата минута след едно центриране вратарят на “Локо” изпусна топката и Кристиян Григоров отблизо я прати в мрежата – 2:1. Десет минути по-късно след центриране отдясно отново снажният Кристиян Григоров надскочи защитата и с глава вкара за 2:2.
До края темпото спадна. За “черно-белите” удар отблизо мина до гредата, а после след изпълнен от Красимир Гавазов фаул вратарят улови безпроблемно. В 80-ата минута резервният вратар на горнооряховци Ивайло Стефанов събори пред пеналта откъсналия се Константин Генков и получи червен картон, но на мястото му влезе Зехнур Чаушев, а статичното положение не донесе нищо и мачът завърши 2:2.
Следващата проверка на “железничарите” е на 22 януари, събота, в Разград срещу третия отбор на “Лудогорец”, който играе в Североизточната Трета лига.
“Локомотив”: Иван Петров, Мартин Минчев, Ивайло Велчев, Андрей Петров, Емил Копаранов, Денислав Николов, Стефан Неделчев, Кристиян Райчев, Тодор Бакърджиев, Делян Дончев, Димитър Байдаков (Зехнур Чаушев, Ивайло Стефанов, Станимир Андреев, Десислав Пенев, Стефан Иванов, Звезделин Бончев, Валентин Петров, Красимир Гавазов, Никола Какамъков, Николай Дочев, Кристиян Дечев, Александър Краев, Кирил Димитров).