Радослав Димитров втори на турнир в Ловеч

Публикувано на пт, 29 май 2015
169 четения

Силно представяне записаха великотърновските шахматисти във втория открит турнир по ускорен шах “Ловеч 2015”. 63 шахматисти играха в 7 кръга по швейцарска система с контрола на игра по 25 мин. на състезател.
Международният майстор Радослав Димитров завоюва второ място с 6 точки и по-лош втори турнирен показател от този на победителя гм Васил Спасов. Радослав  постигна 5 победи и 2 ремита. Състезателят на ШК “Булмекс” победи Деян Христов, Дарио Дерешки, Даян Нинов, фм Георги Филев и мм Георги Серафимов и ремизира с Николай Йорданов и мм Ивайло Енчев.
От ШК “Етър” най-добре се представи Николай Йорданов, който набра 5 т. и е седми в крайното класиране. Мм Павел Димитров се подреди 13-и с 4.5 точки. Със същия актив великотърновката Цвета Галунова стана най-добре представилата се жена, а в генералното подреждане е на 15-о място. Най-възрастен участник в турнира бе мс Иван Илийков (роден през 1941 г.), който финишира с 4 т. Със същия актив е съотборникът му Атанас Атанасов, Янаки Лазаров е с 3.5 т., а Живко Хлебаров е с 3 т.