Мъжката и женската щафета на “Браун Тим” са шампиони на България по ски ориентиране

Публикувано на пн, 15 февр. 2016
587 четения

Стефания и Николай станаха вицешампиони в смесената спринтова щафета.

Отборите на “Браун Тим” извоюваха златните медали в трипостовата щафета при мъжете и жените на Държавното първенство по ски ориентиране, провело се в района на язовирите Беглика и Широка поляна. Мъжката щафета на “Браун Тим” 1 по безапелационен начин за поредна година завоюва златните медали в елитната група. Пламен Местански и Иван Димитров натрупаха сериозен аванс след първите два поста, а председателят на клуба Николай Димитров удържа атаката на Станимир Беломъжев от клуб “Хемус” (Троян) на трети пост и финишира първи. Съотборниците им Христо Тодоров, Йордан Стоянов и Димитър Димитров завършиха на четвърто място. Четвъртата щафета на “Браун Тим” в състав Димитър Евгениев, Снежана Кадиева и Марияна Агова се подредиха осми. При жените Кристиана Гецова, Валерия Станева и Стефания Беломъжева-Димитрова от “Браун Тим” станаха шампиони в елитната група. Стефания бе най-бърза от всички на трети пост, заличи аванс от близо 4 минути на “НСА – Сивен” 2, и изведе тима си до титлата с преднина от 13:14 минути пред софиянки. Общо 30 щафети взеха участие в първенството в двата пола.
Николай Димитров и Стефания Беломъжева-Димитрова станаха вицешампиони на България в смесената спринтова щафета. Най-добрите състезатели на “Браун Тим” преминаха по три пъти по трасето и в крайното класиране отстъпиха само пред Кирил Николов и Антония Григорова от “Вариант 5” (Търговище). Смесената щафета на “Браун Тим” спря хронометрите на 1:00.16 часа. Димитър Димитров и Снежана Кадиева са дванадесети. 41 смесени щафети премериха сили в отделните възрасти.