Мартин Иванов със злато от международен турнир по бокс за младежи в Косово

Публикувано на чт, 1 юни 2017
511 четения

Шампионът Мартин Иванов и треньорът Евгени Донев. сн. Георги ГЪРЕВ

Голям успех постигна Мартин Иванов на международния турнир по бокс за младежи “Лах Нимани”, в град Прищина, Косово. Състезателят на БК “Ивайло ВТ” спечели първи златен медал на турнир зад граница. В кат. до 69 кг Мартин почиваше в първия кръг, след което постигна две победи над представители на домакините и грабна златото. “Започнах трудно в първата си среща, но след това взех втори и трети рунд и се класирах на финал. В него се изправих срещу Юмери Спирихон, когото победих преди месец в Подгорица. Отказах албанеца във втория рунд. Получих похвала от националния селекционер Боби Бояджиев. Мечтая да намеря място в националния отбор за мъже, където да сме съотборници с Тинко Банабаков”, разказа Мартин Иванов.
Следващата седмица му предстои участие на държавното първенство, където ще се опита да спечели титлата. При добро представяне ще си осигури участие на европейското през октомври. Двама боксьори на “Ивайло ВТ” са включени в отбори, които ще мерят сили в национална боксова лига за мъже, която се провежда за първи път в България, съобщи треньорът Евгени Донев. Двубоите ще се състоят в 3 рунда и ще бъдат проведени според правилата на АИБА. Най-добрите родни боксьори са разпределени в 4 отбора с по 8 състезатели в отбор. Тинко Банабаков е в отбора “Лъвове”, воден от кубинеца Жоел-Солер Арате, а Здравко Попов е в тима “Вълци”, с треньор Александър Александров, където попаднаха най-много титуляри от националния отбор. Победителят от всеки двубой ще получава по 250 лв., а загубилият – 150 лв. Боксьорите ще участват от името на своите клубове, което ще им носи и точки за финансирането от ММС. Крайният победител във всяка категория ще получи и допълнителен бонус от 1000 лв. Първият кръг на лигата ще се проведе на 3 юни в Пазарджик. Тинко се изправя срещу Димитър Илиев, а Здравко срещу Петър Драганов.