Марин Маринов шампион на държавното първенство по свободна борба за момчета

Публикувано на пн, 29 май 2017
323 четения

Шампионът Марин Маринов с треньорите му в “Етър-Виктори 2011”

Златен и сребърен медал спечелиха великотърновските борци на държавния личен-отборен шампионат по свободна борба за момчета. 223 млади борци от 49 клуба от страната премериха сили на тепиха в русенската зала “Дунав”. Марин Маринов стана шампион в категория до 35 кг. Състезателят на великотърновския клуб “Етър – Виктори 2011” победи на финала Атанас Магазянов (“Странджа 2011”, Средец) и се окичи със златен медал. Финалната среша бе изгледана от Валентин Йорданов, почетен президент на Българската федерация по борба, и генсекът на федерацията ни Валентин Райчев. По пътя към финала Маринов се наложи над борци от Разград и Търговище. На победа от спечелване на шампионската титла остана Денис Желев в категория до 66 кг. Възпитаникът на треньора Мирослав Колев спечели сребърен медал в конкуренцията на 33 състезатели. В спора за титлата Денис отстъпи пред състезателя на домакините Християн Стоянов (“Юнак – Локомотив”). Желев бе единственият борец от клуб “Илия Павлов”, участвал в първенството. В категория 53 кг Йордан Касабов от търновския клуб “Радослав Великов – Михаил Ганев” се класира пети, след загуба от Наргин Ахмед от Разград, в мача за бронза. Владислав Димитров (“Етър – Виктори 2011”) зае седмо място в кат. 42 кг. В кат. до 85 кг Калин Попов (“Етър – Виктори 2011)” е девети, Михаил Иванов (“Р. Великов – М. Ганев”) е десети. Стражишкият клуб по борба “Румен Павлов” бе представен от седем състезатели, като двама от тях стигнаха до решителна схватка за медал. На пето място в своите категории се подредиха Ивайло Йорданов при най-леките в кат. 32 кг и Антонио Димитров в кат. 38 кг. Христо Христов се класира на шесто място в кат. 38 кг. Симеон Ангелов от свищовския клуб “Академик 2012” загуби от Теодоси Златев (“Берое”) в схватката за бронзовия медал в кат. 73 кг и завърши на пето място. От горнооряховския “Локомотив” най-предно класиране записаха Петър Петков и Ферджан Фаридин, които са десети и единадесети в кат. плюс 85 кг. Отборни шампиони станаха домакините от “Юнак Локомотив”, а купата тимът получи от кмета Пламен Стоилов.