Малките етърци (2006 г.) спечелиха купа “Етър”

Публикувано на вт, 13 Дек. 2016
279 четения

Малките футболисти на “Етър”, родени 2006 г., спечелиха безапелационно поредното издание на предколедния турнир за купа “Етър”, организиран от великотърновския клуб. Осем отбора спориха за отличията в Спортната зала на ВТУ.
В предварителната си група възпитаниците на треньора Стефан Николов разгромиха със 7:0 “Локомотив” (Дряново), биха с 2:1 и “Балкан” (Плачковци), а в решаващия трети мач срещу “Левски-2007” (Левски) им бе достатъчно и равенство заради по-добрата им голова разлика. Мачът завърши 2:2 и така “виолетовите” се класраха за финала.
В другата група доминираше свищовският “Академик”, който побди с 1:0 “Трявна” и с 3:0 “Павликени”, а завърши 1:1 с по-малките футболисти от “Алекс ОК”. Великотърновци пък завършиха 1:1 и с “Трявна” и биха с 2:0 “Павликени”, което ги прати в мача за 3-4 място. Там те победиха с 1:0 “Левски-2007” и завършиха трети, за което също получиха купа. За 7-8 място “Локо” (Др) би с 2:0 “Трявна”, а за 5-6 място “Балкан” – “Павликени” 3:0 служебно.
Изключително оспорван бе финалът между “Етър” и “Академик”. Още във 2-ата минута Стилиян Иванов изведе напред етърци, като завърши хубава комбинация – 1:0. В последните секунди преди почивката обаче Ангел Ангелов от гостите с красив далечен удар изравни – 1:1. През втората част и двата тима имаха положения, като вратарят на гостите Евгени Дочев спаси доста положения, но отново Стилиян Иванов с удар отблизо донесе победата с 2:1.
Етърци получиха купата си от спортно-техническия директор Стефан Атанасов, купи имаше и за втория “Академик” и третия “Алекс ОК”, грамоти за останалите отбори и футболни топки за всички тимове участници. Топки бяха и индивидуалните награди. Голмайстор на турнира стана Стилиян Иванов от “Етър” с 6 попадения, най-добър вратар стана Евгени Дочев от “Академик”, а специалната награда за “откритие на турнира” получи Тонислав Донков от “Алекс ОК”.