Локомотивци взеха първа победа в елита

Публикувано на пн, 3 окт. 2016
194 четения

Начело с новия си наставник Иван Колев “Локомотив” (ГО) постигна първия си успех за сезона в елита, след като успя да победи Монтана като гост с 2:4 в мач от 9-я кръг на Първа лига. При досегашния треньор Ангел Червенков отборът бе натрупал 9 официални мача без победа, от които само две ремита, като наставникът нито веднъж не потърси вина в себе си.
“Железничарите” поведоха в резултата в 21-та минута благодарение на Матиас Куриор, изведен от Джоман. След откриването на резултата гостите владееха инициативата, но в 35-ата минута дойде изравняването чрез Стивън Петков, който отбеляза с глава.
През второто полувреме двата отбора се отвориха и направиха много атрактивен мач, украсен с 4 гола. “Локомотив” доминираше и логично дръпна напред.
Курьор отново изведе “Локо” напред в резултата до 1:2 в 50-ата минута. Десет минути по-късно Кифуети откри головата си сметка за “Локо”. Той бе изведен сам срещу вратаря на домакините Василев, който спаси първия му удар, но не успя да реагира при добавката на нападателя.
В основата на четвъртото попадение за “Локо” отново беше Курьор, който центрира опасно в 71-та минута. Вратарят на “Монтана” изби, но топката попадна в Димо Атанасов, който минута преди това замени Кифуети. В 82-та минута “Монтана” намали до 2:4 с гол на Бала.
“Искам да поздравя футболистите, защото тази победа си е изцяло тяхна. Далеч съм от мисълта да смятам, че аз имам някакъв принос с две тренировки и няколко дни около отбора. Трябва да отчетем и приноса на бившия наставник Ангел Червенков. Той също има заслуга за тази победа. Едва ли малките промени, които направиха, са оказали някакво влияние”, заяви след мача новият старши треньор Иван Колев.
“Локомотив”: Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Н. Христов (Й. Апостолов), Джоман, Мечев, Кифуети (Д. Атанасов), Курьор, Генков (Л. Генчев).